Top 10 najlepszych krajów do zamieszkania

Rok 2022 może nie być najlepszym rokiem na zmianę kraju zamieszkania, ale jeśli jest to absolutnie konieczne, musisz rozważyć swoje opcje. Chcesz miejsca z rozwiniętą infrastrukturą, najlepiej z pewnymi gwarancjami społecznymi i nie zapomnij o wysokiej jakości edukacji!

Przyjrzyjmy się niektórym z najlepszych krajów do życia.

1. Szwajcaria

Szwajcaria jest jednym z najdroższych krajów na tej liście z najwyższym indeksem wartości nieruchomości. Jednocześnie stale znajduje się w czołówce krajów pod względem poziomu życia dzięki wszystkim programom społecznym, które pozwalają utrzymać przyzwoity standard życia bez szaleństwa i bankructwa. Albo jedno i drugie.

2. Finlandia

Finlandia od lat zajmuje pierwsze miejsce na tej liście. I samo pójście tam nie wystarczy, aby zostać. Najłatwiejszym sposobem na przeprowadzkę do Finlandii jest otwarcie firmy lub opcjonalnie uzyskanie wizy pracowniczej jako specjalista IT, chemik, inżynier lub profesor fizyki.

3. Irlandia

Według badań ONZ w 2019 r. Irlandia zajęła 3 miejsce pod względem jakości życia. Płace, jakość edukacji i opieki zdrowotnej, średnia długość życia itp. – czynniki te były przez pewien czas na najwyższym poziomie. W tej chwili kraj pozostaje jednym z najpopularniejszych miejsc turystycznych. Poza tym jest fantastyczna whisky i mnóstwo frytek!

4. Szwecja

Szwecja przyciąga wielu potencjalnych nowych obywateli dzięki wysoko rozwiniętej opiece zdrowotnej, niskiej stopie bezrobocia i prawie zerowej przestępczości. Obywatele Szwecji są w pełni chronieni prawem i prawem, mogą otrzymać edukację i pomoc społeczną całkowicie za darmo, więc dlaczego nie chcesz tam mieszkać?

5. Australia

W Australii jest prawie niemożliwe, aby być bezrobotnym, ponieważ wiele firm stale potrzebuje dobrych specjalistów. Oprócz branży IT istnieje zapotrzebowanie na miejsca pracy związane z turystyką, przemysłem włókienniczym i rolnictwem. Więc jeśli gigantyczne śmiercionośne pająki, węże i Życie morskie cię nie przerażają, „Striya” jest tym, czego potrzebujesz.

6. Belgia

Według wielu badań Belgia jest jednym z najcichszych krajów w Europie, idealnym do życia rodzinnego. Oprócz pięknej architektury i przyrody kraj ma do zaoferowania niski wskaźnik przestępczości, wysoką długość życia, doskonałą edukację i fantastyczne programy społeczne dla wszystkich.

7. Japonia

Japonia jest jednym z najbardziej rozwiniętych kulturowo i technologicznie krajów na świecie. Wiele osób kojarzy ten kraj z pracoholizmem, pedantyzmem i anime, a częściowo mają rację. Ale przy wysokich wskaźnikach ekonomicznych, innowacyjnej technologii i napojach gazowanych o najdzikszych smakach, jakie można sobie wyobrazić, zdecydowanie warto się tam przenieść. Ale tylko jeśli znasz japoński. W przeciwnym razie prawdopodobnie nie otrzymasz dużo.

8. Korea Południowa

Podobnie jak w Japonii, ludzie zwykle przeprowadzają się do Korei Południowej do pracy. Najlepsze jest to, że życie w Korei Południowej jest tańsze niż w Japonii, a ich scena K-pop tętni życiem. Jeśli nie możesz zajmować się zwykłymi sprawami informatycznymi lub inżynierskimi, po prostu zostań idolem. Nie trzeba dodawać, że znajomość języka ma tutaj kluczowe znaczenie.

9. Portugalia

Dzięki komfortowemu klimatowi przez cały rok ludzie często przeprowadzają się do Portugalii, kiedy potrzebują dobrego miejsca na wakacje na emeryturze. Nie jest to jednak najlepszy kraj do wzbogacenia się, ale spokojna atmosfera i ciągła atmosfera relaksu pozwolą ci się zrelaksować i wreszcie zacząć cieszyć się życiem.

Conceptual blog