Top 10 Największych Ras Kotów Na Świecie

W przeciwieństwie do psów, wszystkie koty są mniej więcej tej samej wielkości, ale z drugiej strony są wilczarze irlandzcy, którzy prawdopodobnie połkną większość kotów w całości. W każdym razie koty domowe mają również duże rasy, oczywiście nie licząc tygrysów i Lwów.

Jeśli jesteś fanem gigantycznych kotów, pokochasz tę listę największych ras kotów. Który najbardziej Ci się podoba?

1. Maine Coon

Maine Coon jest zdecydowanie jedną z największych ras kotów na świecie, jeśli nie największą. Ci futrzani chłopcy i dziewczęta ważą od 8 do 25 funtów. W porównaniu z innymi rasami są bardzo inteligentne i mają spokojne usposobienie.

2. Kot Sawanny

Pradziadek Savannah to prawdziwy Serval, dziki kot afrykański. Możesz łatwo zauważyć podobieństwo rodzinne. Ci szczupli i podstępni myśliwi mogą ważyć ponad 20 funtów. Nie trzeba dodawać, że Twoje domowe myszy nie miałyby szans.

3. Chauzi

Piękna mieszanka kota abisyńskiego i kota trzcinowego odziedziczyła wygląd od swojego dzikiego przodka i czułe usposobienie od udomowionego. Chauzi są dość egzotyczne, ale mieszczą się w definicji dużych kotów z ich potężnymi ciałami o wadze 7-15 funtów.

4. Szmaciany lalka

Dobra, dość o hybrydach. Rzućmy okiem na coś uroczego i puszystego-szmacianą lalkę. Jest to rasa superchłodna, jak sama nazwa wskazuje, i może urosnąć do 8-20 funtów, ale nadal będzie zabawna i pełna wdzięku. Ten kot jest idealny dla rodziny z dziećmi, tylko upewnij się, że dzieci go nie skrzywdzą.

5. Obdartus

Ripper to mieszanka szmacianej lalki i garstki innych kotów, co oznacza, że jest to w zasadzie ta sama stara dobra szmaciana lalka, ale z większą gamą kolorów. Mieszanie ras nie miało większego wpływu na wielkość tego kotka, więc waży on również do 20 funtów.

6. Kot Norweski Leśny

W zimnych skandynawskich krainach żyje ogromna, ale urocza bestia pokryta gęstym futrem-Norweski kot leśny. Może się wydawać, że ten kot składa się głównie z futra, ale w rzeczywistości są to silne i piękne zwierzęta, które osiągają wagę do 16 kg.

7. Kot syberyjski

Kot syberyjski ma niezwykle gęste i gęste futro, którego prawdopodobnie można użyć do niektórych rzemiosł. Te królewskie piękności mogą ważyć od 8 do 16 funtów. Jedynym minusem tego kota jest jego pochodzenie-Rosja. Biedna dziewczyna nie wiedziała, co w nią wpadło.

8. Turecki van

Ta rasa kotów pochodzi z Azji Południowo-Wschodniej i Środkowej. Wyglądają z wdziękiem i mogą wydawać się małe, ale kot domowy nie jest tak łatwy do osiągnięcia znaku 16 funtów, chyba że przekarmisz swoje zwierzęta. Tureckie Samochody Dostawcze również uwielbiają wodę i pływanie, więc są idealne na pikniki i kempingi.

9 Brytyjski Krótkowłosy kot

Przy średniej wadze 10-12 funtów brytyjskie koty krótkowłose są największe wśród kotów krótkowłosych. Ich puszyste futro sprawia, że są okrągłe i słodkie, a ich czułe i przyjazne usposobienie czyni ich wspaniałymi towarzyszami. I nie wierz w złe języki, które twierdzą, że koty brytyjskie są agresywnymi dupkami. Wszystkie koty są takie! Żartuję, dzieje się tak tylko wtedy, gdy zwierzęta są hodowane i hodowane przez niekompetentną hodowlę.

10. Amerykański bobtail

Kto potrzebuje długiego, puszystego ogona, kiedy można mieć krótki? Tak, okej, to nie jest najlepszy argument za bobtailami, ale to, czego brakuje im w długości ogona, nadrabia masywnym urokiem. Nie martw się też, brak ogona jest całkowicie naturalnym zjawiskiem; nikt go nie odetnie.

Conceptual blog