Top 13 Powodów, Dla Których Quady Są Super Zwierzętami

W kwietniu 2019 r.tysiące odwodnionych łodzi, próbek ludzkiego DNA i innego ładunku zostały wysłane na Księżyc. Ale kapsuła wylądowała awaryjnie, a twórcy projektu są przekonani, że te małe organizmy mogą być jedynymi, które przetrwały misję.

Wolno poruszające się, często nazywane „niedźwiedziami wodnymi”, są mikroskopijnymi stworzeniami, które mogą przetrwać w prawie każdym środowisku. Wiadomo, że naukowcom udało się przywrócić do życia Wolnobieg po 30 latach głębokiego zamrożenia. Będąc ekstremofilami, wolno poruszające się osoby wyłączają metabolizm i przeżywają w trudnych warunkach przez bardzo długi czas. Wolnobiegi mogą wytrzymać ciśnienie porównywalne z uderzeniem asteroidy w ziemię, więc lądowanie awaryjne, takie jak to, co miało miejsce na Księżycu, nie jest dla nich niczym. Te stworzenia są teoretycznie zdolne do życia na Księżycu przez dziesięciolecia. Urocze, prawda?

Oto kilka ekstremalnych faktów na temat najtwardszych stworzeń na naszej planecie.

1. Cichociemne zostały po raz pierwszy odkryte w 1773 roku przez niemieckiego pastora Johanna Augusta Goetze. W 1776 roku włoski biolog Lazzaro Spallanzani nadał mu łacińską nazwę Tardigrada, co oznacza „wolno idący”.

2. Od 1778 roku odkryto ponad 1150 gatunków Cichopek.

3. Dzieci o niskiej prędkości rodzą się z pełnym zestawem dorosłych komórek. Nie rosną przez podział komórek. Ich komórki po prostu powiększają się.

4. Wolno poruszające się zwierzęta żyją na Ziemi od około 530 milionów lat.

5. Cichodajki to małe mikroskopijne zwierzęta o segmentowanych ciałach. Osiągają około 0,5-1 mm długości. Mają cztery pary nóg, każda z 4-8 pazurami przypominającymi pazury niedźwiedzia. Ze względu na tę cechę są one często nazywane „niedźwiedziami wodnymi „lub” prosiętami mchu”, ponieważ często występują w mchu.

6. Te żyjące w wodzie stworzenia żyją na całym świecie w najbardziej ekstremalnych miejscach, takich jak lód antarktyczny, na głębokościach oceanu do 4000 metrów, wysoko w Himalajach na wysokości 6000 metrów, na pniach drzew, na mchu, w glebie, na plaży i gdziekolwiek indziej. Wszystko, czego potrzebują te niedźwiedzie wodne, to odrobina wilgoci.

7. Najczęściej chodziki żywią się bakteriami, roślinami, a nawet innymi chodzikami. Wnikają do poszczególnych komórek ofiary, wysysając jej zawartość w celu uzyskania składników odżywczych. W swoim dziwnym wyglądzie jamy ustnej mają ostre, przypominające sztylet zęby, których używają do przekłuwania innych żywych organizmów i glonów.

8. Kiedy chodziki mają wystarczającą ilość jedzenia i wody, aby utrzymać podstawowe funkcje, przechodzą naturalny cykl życia, który rzadko trwa dłużej niż 2,5 roku. Jednak te niedźwiedzie wodne mogą żyć znacznie dłużej, jeśli wpadną w stan kryptobiozy, gdy warunki środowiskowe staną się nie do zniesienia. Wbrew powszechnemu przekonaniu, wolno poruszające się nie żyją wiecznie. Stres związany z zamarzaniem, promieniowaniem i wysoką temperaturą nadal wpływa na ich fizjologię.

9. Naukowcy zamrozili je do -200 °C i byli w stanie przetrwać kilka dni. Następnie ochłodzili maleńkich kolesi do -272 ° C (czyli o 1 stopień powyżej zera absolutnego) i nadal żyli przez kilka minut.

10. W ekstremalnie niskich temperaturach niskie stopy zmniejszają poziom wody w swoim ciele z 85% do 3%. Jest to jedna z głównych strategii przetrwania tego niesamowitego stworzenia, ponieważ woda rozszerza się po zamrożeniu. Gdyby nie odwodnili się w zimnych warunkach, woda w ich ciele rozszerzyłaby się i rozerwałaby je na strzępy.

11. Nadal nie jesteś pod wrażeniem? Wysadzmy je w powietrze! Naukowcy odkryli, że śmiertelna dawka promieniowania gamma dla wolno poruszających się pojazdów wynosi 5000 Gy, a śmiertelna dawka ciężkich jonów wynosi 6200 Gy. Dla nas, ludzi, 5-10 gr jest więcej niż wystarczające.

12. Wolno poruszające się osoby mogą przetrwać w najbardziej niesprzyjającym środowisku-kosmosie. W eksperymencie z 2007 r.wolno poruszające się pojazdy zostały wysłane w kosmos odwodnione i wystawione na działanie promieniowania słonecznego przez dziesięć dni. Zostali sprowadzeni na ziemię i dostali przyjemną gorącą kąpiel. Pół godziny później wolno poruszające się zwierzęta były tak żywe jak wcześniej i mogły produkować zdrowe potomstwo w przyszłości.

13. Pomimo tego, że są niezwykle wesołymi stworzeniami, wolno poruszające się są całkowicie nieszkodliwe dla ludzi. Prawdopodobnie jadłeś je wiele razy, ponieważ lubią żyć w wodzie i mogą skończyć na liściach sałaty lub warzywach. Ale nie martw się, nie pasują do naszego soku żołądkowego.

Conceptual blog