Top 7 Horrorów, Które Wydają Się Zbyt Realne

Realizm i horrory zwykle nie idą w parze, ale kiedy tak się dzieje, mogą stworzyć jedne z najbardziej przerażających, trzewnych momentów, które mogą pozostawić blizny na całe życie. To tylko dowodzi, że nie potrzebujesz piekielnych demonów ani krwiożerczych kosmitów, aby nakręcić przerażający horror.

Oto niektóre z najbardziej mrożących krew w żyłach przykładów horrorów, które wydają się zbyt realne.

1. Psycho (1960)

Wszystko zaczęło się tutaj, w umyśle chorego mężczyzny o imieniu Norman Bates — Psycho. Wpływ tego filmu na gatunek horroru jest trudny do przecenienia i do dziś jest to jedna z najbardziej fascynujących opowieści o seryjnych mordercach. Kąt rozwidlenia osobowości wyróżnił film jeszcze bardziej. Bates jest rodzajem zbiorowego wizerunku wielu zabójców z prawdziwego świata, w tym Eda Geina, który tak bardzo uwielbiał swoją matkę, że uszył garnitur ze skóry swoich ofiar, aby wyglądać bardziej jak ona. Absolutnie śmieszne!

2. Przesłuchanie (1999)

Ile razy zdarzyło ci się znaleźć w niezręcznej sytuacji, w której przesłuchujesz swoją przyszłą żonę i myślisz, że w końcu znalazłeś konkubinę swoich marzeń, tylko po to, by zdać sobie sprawę, że właśnie podpisałeś sobie wyrok śmierci? Jest to w dużej mierze fabuła horroru psychologicznego Takashi Miike „Przesłuchanie”. Kiedy twoja nowa przyszła żona zaczyna torturować ludzi i odcinać im części ciała, być może powinieneś rozważyć rozwód tak szybko, jak to możliwe, gdy nadal masz wszystkie palce i kończyny. Uczciwe ostrzeżenie: słuchanie może samo w sobie jest zbyt realistyczne, więc upewnij się, że możesz znieść taki horror.

3. Cierpienie (1990)

Wśród bezkresnego morza demonów, klaunów wilkołaków z kosmosu i innych nikczemnych stworzeń stworzonych przez chorą wyobraźnię Stephena Kinga, istnieje wiele książek poświęconych zwykłym ludzkim psychozom. W filmie Misery z 1990 roku Kathy Bates gra szaloną fangirl, która nie zaakceptuje „nie” jako odpowiedzi, kiedy w końcu porywa swojego ulubionego pisarza. Chce tylko, żeby byli razem na zawsze. Czy naprawdę tyle proszę? Złamana noga lub dwie nie będą miały większego znaczenia.

4. Szczęki (1975)

Już słyszę, jak piszesz „Boo-ale” – to nierealne! Dlaczego ten film jest na liście?”Cóż, w większości masz rację. Założę się, że nie miałeś pojęcia, że film Spielberga o głodnym prehistorycznym rekinie przekąszającym niczego niepodejrzewających plażowiczów jest w rzeczywistości oparty na prawdziwych wydarzeniach. W lipcu 1916 r.rekiny u wybrzeży Jersey zabiły cztery osoby, wywołując prawdziwą panikę i rodząc odważnych łowców rekinów, którzy zainspirowali Petera Benchleya do napisania jego bestsellerowej książki szczęki.

5. Czyszczenie (2013)

Pierwszy film The Purge pokazał, jak maniakalni mogą być niektórzy ludzie, kiedy pozwalasz im robić, co chcą, bez żadnych konsekwencji. Nie jest to najbardziej kreatywna koncepcja, ale zdecydowanie spełnia swoje zadanie. Legalizacja każdego przestępstwa na jedną noc oznacza, że nikt nie jest bezpieczny i możesz słodko zemścić się na swoim szefie, który cię zwolnił, lub przyjacielu, który wygłupił się z twoją żoną. Podobnie jak większość filmów o inwazji na dom, The Purge jest głęboko niepokojący, ponieważ jest bardzo zbliżony do rzeczywistości.

6. Cisza (2016)

Ślimaki chwytające ciała są zabawne i stylowe, ale wyobraź sobie, że jesteś jednocześnie głupi i głuchy, żyjąc samotnie i nagle zdając sobie sprawę, że prześladuje cię jakiś psychol, który chce cię zabić. Nie możesz wezwać pomocy i nigdy nie usłyszeć o zbliżającym się niebezpieczeństwie. Ten rodzaj desperacji i poczucia bezradności sprawia, że horror /thriller Mike ’ a Flannagana „cisza” jest tak kuszący do oglądania.

7. Milczenie jagniąt (1991)

Silence of the lambs zagłębia się głęboko w pokręconą psychikę seryjnych morderców i dość dokładnie przedstawia proces pracy detektywów FBI. Oczywiście nie wszystko jest tak „naturalne”, ponieważ kto chciałby zagłębić się w całą tę papierkową robotę w filmie o seryjnych mordercach, prawda? A potem niektóre części po prostu nie zadziałałyby, gdyby fabuła nie potrzebowała kopnięcia w tyłek. Ale to wszystko dobrze, ponieważ mamy jednego z najbardziej charyzmatycznych złoczyńców, jakie kiedykolwiek pokazano na ekranie—Hannibal Lecter. W filmie Hannibal i Buffalo Bill są postrzegani jako prawdziwi ludzie o głębi i ambicjach, bez względu na to, jak pokręceni mogą być.

Conceptual blog