Top 7 najbardziej oszałamiających basenów na świecie

Czy widziałeś kiedyś basen, w którym można nurkować, pływać jachtem lub pływać obok rekinów? AHA, i nie zapominajmy o morderczym widoku dziewiczych tropikalnych krajobrazów! Ogólnie rzecz biorąc, baseny to świetny sposób na dobre spędzenie czasu, ale następne siedem piękności po prostu nie pochodzi z tego świata.

1. Największy basen
Największy basen na świecie, o długości ponad tysiąca metrów, znajduje się zaledwie kilka kilometrów od Oceanu Spokojnego. To jest San Alfonso del Mar, w kurorcie Algarrobo. Logiczne pytanie brzmi: Dlaczego wybrałeś duży, drogi basen zamiast rozległego i wolnego Oceanu? Wybrzeże Chile jest dość zimne i pełne rekinów, więc turyści raczej zapłacą więcej niż zostaną zjedzeni żywcem. Zasadniczo jest to sztuczna Laguna Hure z krystalicznie czystą wodą. Ciekawostka: utrzymanie tej bestii wymaga 4 milionów dolarów rocznie.

2. Najbardziej malowniczy basen
Egzotyczne tropikalne ogrody, dziewicza, dzika dżungla, Starożytna Świątynia buddyjska-wszystko to można zobaczyć na własne oczy, pływając w dwupoziomowym basenie w hotelu Ubud Hanging Gardens na wyspie Bali. Hotel składa się z 38 willi, każda z własnym basenem, ale wspólny basen panoramiczny jest nadal najbardziej malowniczy i dość popularny wśród turystów.

3. Najdłuższy basen na dachu
Wiele znanych na całym świecie hoteli ma Hotele na dachu, a najdłuższy z nich znajduje się w hotelu Marina Bay Sands Sky Park w Singapurze. Ten 150-metrowy basen bez krawędzi, położony 200 metrów nad poziomem gruntu, sprawi, że zabrudzisz Kąpielówki, jeśli boisz się wysokości.

4. Najgłębszy basen
„Y-40″, tak zwany najgłębszy basen na świecie, został zbudowany przez Emanuele Boaretto i znajduje się we Włoszech. Ta nazwa jest symboliczna: litera ” Y „jest oznaczeniem osi współrzędnych, a” 40 ” jest maksymalną głębokością basenu. Dla miłośników nurkowania głębinowego istnieją specjalne półki i jaskinie na pośrednich głębokościach.

5. Najfajniejszy basen jaskiniowy
Wbrew naszym wyobrażeniom jaskinie nie zawsze są ciemne, wilgotne i zimne. Jedna z naturalnych jaskiń wulkanicznych na greckiej wyspie Santorini ma basen, do którego w ciągu dnia dostaje się dużo światła słonecznego. Dodaj do tego kojące białe ściany jaskini, a uzyskasz Super relaksujący efekt.

6. Najbardziej futurystyczny basen
Pływanie w basenie jest przyjemne nie tylko wtedy, gdy na zewnątrz jest gorąco. W łaźniach termalnych austriackiego hotelu Aqua Dome można kąpać się na świeżym powietrzu przez cały rok, nawet gdy pada śnieg. Temperatura wody tutaj utrzymuje się na stałym poziomie 34-36 °C. jako dodatkowy bonus futurystyczny kształt tych basenów przypomina kosmiczne statki kosmiczne.

7. Basen bez krawędzi
Basen bez krawędzi hotelu Rangali Island na Malediwach zaczyna się na brzegu wyspy i wydaje się nieskończony, sięgający daleko poza horyzont, tak płynnie wtapia się w Ocean Indyjski. Pływając w nim, poczujesz się, jakbyś pływał w oceanie, ale w pobliżu nie ma żadnych ryb.

Conceptual blog