Top 7 Najbardziej Zaawansowanych Technologicznie Robotów

Możesz kochać roboty, możesz się ich bać i nie ufać im, ale bez względu na to, jak je traktujemy, te fantastyczne dzieła stały się naszą rzeczywistością. Byliśmy świadkami rozwoju robotyki od najprostszych robotów do doskonałych androidów ze Sztuczną Inteligencją.

Oto niektóre z najtrudniejszych rozwiązań technicznych na świecie!

Najmądrzejszy Android Sofia

Sofia jest obecnie uważana za jeden z najbardziej rozpoznawalnych robotów ze Sztuczną Inteligencją. Ma ludzkie myślenie i bardzo naturalną mimikę twarzy, aw razie potrzeby może prowadzić rozmowę przez wiele godzin. Ta robotyczna dama znana jest głównie z żartów o zniszczeniu całej ludzkości, ale oprócz tego odwiedziła także wiele krajów, uzyskała obywatelstwo Arabii Saudyjskiej, a kiedyś nawet wyśmiewała Ilona Muska.

Robot barmański Kime

Kime to robot do serwowania żywności i napojów stworzony w Hiszpanii. Ma ludzką głowę i tułów z dwoma rękami, które działają z chirurgiczną precyzją. Testy przeprowadzone na stacjach benzynowych w Europie i hiszpańskich browarach wykazały, że Kime jest dość szybki i może podawać do 300 szklanek na godzinę dzięki innowacyjnym czujnikom i oprogramowaniu do uczenia maszynowego, które będzie tylko ulepszane.

Robot Dog SpotMini

W 2016 roku Boston Dynamics przedstawił światu czworonożnego przyjaciela. To było słodkie, a jednocześnie nieco przerażające. SpotMini może samodzielnie poruszać się, unikać przeszkód, wchodzić i schodzić po schodach oraz otwierać drzwi. SpotMini widzi swoje otoczenie za pomocą systemu wizyjnego 3D i najwyraźniej jego głównym zadaniem jest pilnowanie domu. Twórcy są przekonani, że wkrótce będzie w stanie zastąpić żywych strażników tym imponującym osiągnięciem inżynieryjnym.

Big Boy Atlas

Ten dwunożny humanoidalny robot może chodzić po trudnym terenie, przenosić ciężkie ładunki i pokonywać przeszkody rękami. Atlas jest wyposażony w obrazowanie stereo i dalmierz, dzięki czemu wygląda jeszcze bardziej jak człowiek. W 2016 r. wideo, w którym pracownik firmy pchnął Atlas kijem i wybił mu pudełko z rąk, stało się wirusowe. I nagle cały świat martwił się, że to początek buntu robotów czy coś takiego. Na szczęście jest to po prostu bardzo skomplikowany kosz na śmieci. Nawiasem mówiąc, rok później już robił backflipy, wspinał się po stojakach i przeskakiwał nad kłodami. Więc może jeszcze nie wyszliśmy sucho z wody.

Nauczyciel-Robot Pepper

Pepper firmy Softbank Robotics to przyjazny asystent z umiejętnością czytania emocji ludzi, przeznaczony do pracy jako sekretarka, sprzedawca, a nawet opiekunka do dziecka. Pepper jest wyposażony w zintegrowane edukacyjne środowisko programistyczne (IDE) o nazwie Tethys, które zostało stworzone, aby uczyć studentów programowania. Korzystając z oprogramowania, uczniowie mogą zaprogramować go tak, aby poruszał się, mówił, gestykulował i wyświetlał różne wiadomości na ekranie w czasie rzeczywistym. Twórcy mają nadzieję, że inicjatywa zainspiruje kolejne pokolenie inżynierów i Robotyków.

UUV Aquanaut gotowy do nurkowania

Te 1-tonowe bezzałogowe okręty podwodne są używane do wykonywania różnych zadań głęboko pod falami oceanicznymi. Aquanaut może wydawać się powolny, ale ten maluch może poruszać się pod wodą z prędkością 200 km / h, pozostawiając nawet najszybsze drapieżniki morskie. Obecnie służy głównie do sprawdzania infrastruktury gazowej i podwodnej ropy naftowej. Dzięki chwytnym pazurom Aquanaut może obsługiwać zawory, rury, kable i inne podobne części. Jednak jego maksymalna głębokość wynosi 300 metrów, więc nie zaleca się nurkowania w rowu Mariańskim.

Robot Ambasador Asimo

Asimo oznacza „zaawansowany krok w innowacyjnej mobilności”. Zwykle jest uważany za drugi najbardziej obiecujący projekt, ponieważ jest to jeden z najbardziej zaawansowanych robotów, jakie kiedykolwiek stworzono. Główny cel robota jest prosty-pomagać ludziom. Asimo podróżuje po świecie jako ambasador marki robotów, ucząc ludzi więcej o tym, jak roboty mogą ułatwić życie i pomóc w osiągnięciu nowych horyzontów. Nie porusza się bardzo szybko, możesz poprosić ASIMO o taniec, niezgrabne bieganie, a nawet uderzenie piłki, jeśli masz szczęście. Ten mały koleś może komunikować się z ludźmi w trzech różnych językach: japońskim, chińskim i angielskim, co jest więcej niż wystarczające, aby podbić świat.

Conceptual blog