Top 7 Najstraszniejszych Odkryć Naukowych

Jaka jest najstraszniejsza i najdziwniejsza rzecz, jaką możesz sobie wyobrazić? Może jakiś okropny Potwór? Niewinni ludzie giną w bezsensownych wojnach? Brak sygnału Wi-Fi? Wszystko to blednie w porównaniu z odkryciami naukowymi. Lub innymi słowy: natura, przerażasz!

Oto lista najbardziej przerażających odkryć naukowych, jakie do tej pory odkryliśmy.

1. Zmiany klimatu

Atmosfera Ziemi przepuszcza energię słoneczną z kosmosu, ale zatrzymuje dwutlenek węgla i metan w środku. W rezultacie ziemia nagrzewa się, jak w szklarni. Naukowcy uważają, że zawartość dwutlenku węgla w powietrzu jest najwyższa od 14 milionów lat. Skutki globalnego ocieplenia — susza, powodzie, zasolenie-uderzą w rolnictwo, powodując kryzys żywnościowy i zniknięcie niektórych produktów. Na przykład do 2080 r. drzewo kawowe może całkowicie zniknąć. Nowe epidemie będą oczywistą konsekwencją zmian klimatu, ponieważ globalne ocieplenie może „obudzić” prehistoryczne wirusy w lodowcach. Naszą jedyną nadzieją jest pozbycie się wszystkich paliw kopalnych i powstrzymanie wylesiania. Ale wszyscy wiemy, że tak się nie stanie, więc zaopatrz się w płyny do opalania.

2. Superwulkan Yellowstone

Można by pomyśleć, że Park Narodowy Yellowstone to świetne miejsce do odwiedzenia. W końcu, gdzie indziej zobaczysz Starego wiernego, który rozpryskuje swoje potężne wody gejzerowe na setkach turystów około 20 razy dziennie. I na pierwszy rzut oka miałbyś rację, ale jeśli kopniesz trochę głębiej, będziesz przerażony! Cały ten obszar znajduje się na starożytnym superwulkanie. Aby spojrzeć na sytuację z perspektywy, jeśli ta rzecz wybuchnie, a naukowcy twierdzą, że jest to całkowicie możliwe, cały świat zostanie zniszczony lub pogrążony w ciemnych wiekach.

3. Niewidzialne Zarazki

Czy wiesz, że aż do XIX wieku ludzie nawet nie zdawali sobie sprawy z istnienia zarazków? Wierny. Wcześniej za każdą chorobę obwiniano czary lub miazmy. Co by pomyśleli nasi przodkowie, gdybyśmy powiedzieli im, że tryliony drobnych organizmów po prostu wiszą w powietrzu, wodzie, żywności, a nawet w ludzkich ciałach? Współcześni dziadkowie mają trudności z obejściem się bez pilotów telewizyjnych, więc wyobraź sobie reakcję człowieka sprzed 200-300 lat. Pomimo tego, co wiemy o tych mikroorganizmach, wciąż przerażające jest to, jak przenikają one do naszych ciał. Dziękujemy nauce za skuteczne metody leczenia!

4. Jak Duży Jest Wszechświat?

Krótka odpowiedź na to pytanie brzmi: „niezrozumiale rozległa; prawdopodobnie nieskończenie i stale się rozwija”. Nasze marne małe umysły nie mogą sobie nawet wyobrazić, jak ogromny jest wszechświat. Zgadza się; nawet ludzka wyobraźnia nie może zacząć operować miliardami i bilionami gwiazd, układów słonecznych, galaktyk, mgławic i wszystkiego pomiędzy. Z naszego punktu widzenia Ziemia jest masywna, słońce jest 333 000 razy większe niż nasza planeta, a układ słoneczny rozciąga się na miliardy Mil. To tak, jakby 99,9% całej tej przestrzeni było zimną, pustą pustką, prawdopodobnie wypełnioną antymaterią. Jest to więc tylko jeden układ słoneczny w galaktyce, zawierający ponad sto miliardów innych gwiazd. I są miliardy galaktyk lecących przez tkankę wszechświata z zawrotną prędkością. Oto fajna liczba: 93 miliardy lat świetlnych. Jest to przypuszczalna średnica naszego widzialnego wszechświata. Kto wie, co za tym kryje?

5. Masowe Wymieranie

Według naszej wiedzy miało miejsce co najmniej pięć wyginięć w skali planetarnej. Pierwsze dwa były swego rodzaju startami testowymi z tonami stworzeń morskich, które albo ewoluowały, albo wpadły pod nieznany meteoryt lub coś w tym rodzaju. Następnie następuje koniec ery dinozaurów 66 milionów lat temu, największe masowe wymieranie w historii planety około 250 milionów lat temu, w wyniku którego ponad 90% wszystkich gatunków zostało zdziesiątkowanych, oraz wyginięcie ssaków 33,9 miliona lat temu. Przyczyny tych wydarzeń są niespójne, ale często są Pozaziemskie lub po prostu spowodowane masowymi erupcjami wulkanicznymi. Niektórzy naukowcy sugerują, że Ziemia próbuje obecnie zapobiec kolejnemu wyginięciu, a ponad milion gatunków jest zagrożonych wyginięciem.

6. Czarne dziury dupy

Co może być bardziej tępego niż prane mózgi zacofanych Rosjan, którzy myślą, że NATO chciało zaatakować ich gówniany kraj? Zgadłeś: czarne dziury! Teraz, w przeciwieństwie do wspomnianego rosyjskiego, czarne dziury są zjawiskiem, które naukowcy mogą przynajmniej spróbować zrozumieć. W rzeczywistości teoria względności Einsteina przewidziała te potwory, zanim ktokolwiek nawet je zobaczył. Co technicznie powinienem nazwać „brakiem blasku”. Tak czy inaczej, czarne dziury powstają, gdy Gwiazdy zamieniają się w supernowe i eksplodują same, stając się supermasywne do tego stopnia, że nawet światło jest w nich zasysane. Nasze Słońce również pewnego dnia zamieni się w wszechogarniającą dziurę, ale do tego czasu wciąż mamy czas.

7. Materiały Radioaktywne

Promieniowanie jest często nazywane niewidzialnym zabójcą, ponieważ bez odpowiedniej technologii nie można nawet stwierdzić, czy w danym momencie jesteś bombardowany miliardami radioaktywnych cząstek. Pamiętasz słynnego naukowca Marie Curie? Jej wczesne badania nad potężnymi materiałami radioaktywnymi były prawdziwym przełomem, ale doprowadziły również do jej śmierci. Okazuje się, że promieniowanie rentgenowskie i długotrwałe narażenie na materiały radioaktywne nie są dobre dla Twojego zdrowia. Ale na dodatek nawet jej książki kucharskie i gazety, które leżały niedbale na jej biurku w latach 90., są nadal uważane za niebezpieczne i można je obsługiwać tylko w specjalnych kombinezonach ochronnych.

Conceptual blog