Top 8 najbardziej oszałamiających prehistorycznych zwierząt w średnim wieku

Życie na Ziemi powstało miliardy lat temu, kiedy organizmy komórkowe ewoluowały w naprawdę dziwne stworzenia. Przeszedł dziecięcą fazę trylobitów i tych wirujących amonitów, a następnie niezręczną fazę ryb, fazę płazów, erę zbuntowanych dinozaurów, lata dużych, puszystych dorosłych ssaków,a teraz jesteśmy tutaj-erę starszych bezwłosych małp.

Przez te wszystkie epoki natura eksperymentowała z niezwykłymi potworami, a teraz pokażemy Ci niektóre z jej najstraszniejszych dzieł.

1. Gigantyczny niebezpieczny makaron-Titanoboa

Czy wiesz, że największy współczesny wąż (w niewoli) mierzy 25 stóp i waży 350 funtów? Teraz porównaj to z Titanoboa: według znalezionych skamielin ten niebezpieczny makaron o długości 42 stóp może ważyć około 2500 funtów. Nie wiemy dokładnie, z czego składa się ich dieta, ale naukowcy uważają, że tytanoboa żywił się głównie rybami. Z pewnością mógł połknąć kilku dorosłych ludzi, nawet nie zwichnąwszy swojej gigantycznej szczęki.

2. Rekin kowadłowy-Stetacanthus

Mówiąc o rekinach, jest jeszcze jeden dziwak, o którym prawdopodobnie nigdy nie słyszałeś — Stetacanthus. Większość przedstawicieli tej rodziny ryb jest do siebie bardzo podobna, nawet jeśli porównamy współczesne gatunki z wymarłymi. Ale było kilka znaczących wartości odstających, które po prostu nie wydają się prawdziwe. Stetacanthus miał płetwę grzbietową w kształcie Kowadła. Dlaczego w ogóle potrzebowali czegoś tak nieporęcznego? Nigdy się tego nie dowiemy.

3. Potworny rekin-Megalodon

Jeśli myślałeś, że rekiny są przerażające, naprawdę nie chcesz, aby Megalodon złapał cię za kostki. Tak, wyginął, ale nigdy tak naprawdę nie wiesz, co unosi się tuż pod twoimi stopami. Abyś mógł sobie wyobrazić, jak to było, wyobraź sobie wielkiego białego rekina, a teraz uczyń go większym. Kiedy osiągniesz 70 stóp, cofnij się nieco. Ma około 20 metrów długości dla wszystkich miłośników metryki. Naukowcy twierdzą, że gdyby Meg chciała, mogłaby tak szeroko otworzyć swoje zabójcze szczęki, że z łatwością połknęłaby Shaka w całości.

4. Bóg morskich skorpionów-Jaekelopterus

Jakby skorpiony lądowe nie były wystarczająco dziwaczne, kiedyś były te gigantyczne skorpiony morskie, które żyły w starożytnych jeziorach i rzekach. Jaekelopterus był znacznie bardziej okrutny niż jego współcześni bracia, nie wspominając o tym, że był sto razy większy. Według znalezisk archeologicznych największy gatunek tego potwornego skorpiona morskiego miał ponad 8 stóp długości. Dobrze, że wymarły.

5. Horror na niebie-Quetzalcoatl

Przywitaj się z największym latającym gadem, jaki kiedykolwiek istniał, Quetzalcoatlem. Te latające Asy terroryzowały małe zwierzęta pod koniec kredy z ostrym dziobem przypominającym dziób bociana i rozpiętością skrzydeł 36 stóp. Nadal nie jesteś pewien? Quetzalcoatl osiągnął 10 stóp wysokości, gdy ostygł na ziemi. Jednostki absolutne!

6. Ekstremalna Stonoga-Artropleura

Stonogi są bardzo przerażające, ale stałyby się przerażające, gdyby jakiś szalony naukowiec postanowił uczynić je tysiąc razy większymi. Zasadniczo tak wyglądał stawonóg o długości 8 stóp 290 milionów lat temu. Jak możesz sobie wyobrazić, ten koszmarny chrząszcz był tak duży, że nie miał żadnego naturalnego drapieżnika. Artropleura również nie była wielkim miłośnikiem polowań i wolała żuć soczyste owoce i nasiona na ziemi.

7. Olbrzymia ważka-Meganeuropsis

Owady są denerwujące, a wiele z nich jest okropnych, nawet w mniejszych formach. Wejdź do Meganeuropsis-ważki o rozpiętości skrzydeł o długości dwóch stóp. To przerażające stworzenie było największym latającym owadem, jaki kiedykolwiek istniał. Te chrząszcze były nie tylko ogromne, ale także drapieżnikami, które lubiły przekąski na małych jaszczurkach i żabach.

8. Stawonogi Z Pyskiem-Opabinia

W epoce kambryjskiej życie na planecie eksplodowało milionami najdziwniejszych form, z których jedną była Opabinia. Ten stawonóg miał zaledwie kilka centymetrów długości, z pięcioma dużymi oczami i jednym ogromnym pyskiem, dzięki czemu wyglądał jak Podwodny słoń.

Conceptual blog