Top 9 najbardziej szalonych miejsc do surfowania na dużych falach

Czy wiesz, które kraje są najlepsze dla początkujących i doświadczonych surferów? Dowiedzmy się razem! Oto dziewięć najbardziej szalonych miejsc do surfowania na dużych falach. Chodźcie, chłopaki!

1. Agadir, Maroko

Agadir to miejscowość wypoczynkowa z dobrze wyposażoną plażą pełną leżaków, parasoli, kabin, a nawet systemu ostrzegania przed burzą pyłową. A kiedy nie patrzysz na fale, zawsze jest kolorowa, kwitnąca natura. Istnieje jednak możliwa porażka: prawdopodobnie będziesz chciał dodać więcej kolorów do swojego codziennego życia po powrocie do domu.

2. Morze Czerwone, Egipt

Oto opcja dla tych, którzy nie interesują się egzotyczną scenerią i którzy po prostu chcą cieszyć się surfowaniem — ulubionym Egiptem wszystkich. Doświadczeni surferowie ekstremalni, którzy są w stanie wytrzymać silny wiatr, który może dosłownie powalić cię z nóg, wybierają wizytę w lutym, na początku marca. Teraz jest idealny czas nawet dla początkujących.

3. Oman, wybrzeże Oceanu Indyjskiego

Oman to świetna opcja, jeśli możesz sobie pozwolić na taką podróż. Dzięki wspaniałemu klimatowi, przyjaznym ludziom i bliskiej odległości od Zjednoczonych Emiratów Arabskich jest to prawdziwy raj dla turystów. A pensjonariusze mogą zapoznać się z tymi miejscami wzdłuż plaży specjalnie przystosowanej do surfowania.

4. Tahiti, Polinezja Francuska

Tahiti to magiczne miejsce. Szukasz czegoś niezwykłego i malowniczego? Czas odwiedzić ojczyznę surfingu. Pierwsze na świecie deski surfingowe pojawiły się tutaj setki lat temu, prawdopodobnie wtedy, gdy ludzie byli śmiertelnie znudzeni. Z Tahiti rozprzestrzenili się na Hawaje, a następnie do Anglii i nie tylko. Czy wiesz, że pierwsze deski miały 3-7 metrów długości i ważyły do 70 kilogramów? Spróbuj złapać tę falę.

5. Hawaje, USA

Surfing przybył na Hawaje około 4 wieku naszej ery z Tahiti, jak wspomniano wcześniej. Hawajczycy od razu uwielbiali tę dziwną aktywność, a naturalne fale były idealne do tego rodzaju rozrywki. Od tego czasu niewiele się zmieniło: wysokie i silne fale łączą się ze wspaniałą otaczającą przyrodą, dzięki czemu Hawaje są jednym z najlepszych miejsc do surfowania na świecie.

6. Lima, Peru

Peru ma niezliczone miejsca do surfowania na 1500 kilometrach nadmorskich plaż. Wybierz dowolne miejsce, a fale tam będą. Ale prawdopodobnie powinieneś preferować pobyt w Limie, stolicy Peru, ponieważ jest to najbardziej cywilizowane i wygodne miejsce dla turystów.

7. Indonezja, Bali

Wśród miejsc, które mogłyby rywalizować o tytuł „najlepszych miejsc do surfowania na świecie”, na pewno znajdziesz Bali. Są miejsca dla początkujących i doświadczonych surferów; temperatura wody w oceanie wynosi co najmniej 28 stopni, a najlepsze jest to, że nie ma rekinów. Jeśli jesteś początkującym, spróbuj plaży Kuta. Dla bardziej doświadczonych surferów Plaża Balangan powinna łaskotać tę fantazję.

8. Sri Lanka, wybrzeże Oceanu Indyjskiego

Plaża Weligama na Sri Lance jest doskonałym miejscem do złapania niskich i średnich fal. Dla bardziej wymagających surferów jest Hikkaduwa, a jeśli chcesz po prostu iść sam, aby nikt nie widział, jest miejsce z dala od zatłoczonych plaż o nazwie Arugam Bay.

9. Malediwy, wybrzeże Oceanu Indyjskiego

Kolejnym pretendentem do tytułu najlepszego miejsca dla surferów są Malediwy. Ale jest to akceptowalna opcja tylko dla tych, którzy są już wystarczająco doświadczeni, ze względu na bardzo potężne fale i mnóstwo ostrych pułapek, które mogą cię zepsuć w mgnieniu oka.

Conceptual blog