Tygrys w zoo w Bronxie zarażony COVID-19

Wiesz, że sytuacja pandemii COVID-19 pogarsza się, gdy słyszysz o tym, że zwierzęta się nią zarażają. Do tej pory wiedzieliśmy, że mogą przenosić chorobę jak wszyscy inni, ale poza tym nasi futrzani przyjaciele byli w bezpiecznej strefie. Wszystko zmieniło się jednak po tym, jak zarażony, ale wciąż bezobjawowy pracownik Zoo w Bronxie zetknął się z tygrysicą o imieniu Nadia.

Niestety, inna tygrysica, dwa tygrysy Amurskie i trzy afrykańskie lwy z ZOO w Bronxie wydają się mieć objawy koronawirusa. Jednak do tej pory testowano tylko 4-letnią tygrysicę Nadię, ponieważ pracownicy zoo nie chcieli znieczulić wszystkich chorych zwierząt.
 
Departament Zdrowia Zwierząt i roślin Departamentu Rolnictwa Stanów Zjednoczonych (APHIS) zauważa, że jest to pierwszy znany przypadek zakażenia koronawirusem tygrysa na świecie. Miejmy nadzieję, że wirus nie mutuje ani nie infekuje innych zwierząt.

Objawy choroby u Nadii zaczęły pojawiać się 27 marca. Chociaż Nadia ma pewne problemy z apetytem i suchy kaszel, które są częstymi objawami COVID-19, pracownicy zoo twierdzą, że wszystkie duże koty mają się dobrze. Mogła zostać zarażona przez jednego z pracowników zoo, ale nadal nie wiemy, kto to dokładnie był. Nie mógł to być gość, ponieważ w tym czasie zoo zostało zamknięte z powodu kwarantanny.
 
Wszystkie zarażone zwierzęta są obecnie pod nadzorem weterynarzy, a prognozy lekarzy można wierzyć, że wszyscy wyzdrowieją.

Departament Rolnictwa Stanów Zjednoczonych APHIS wzywa wszystkich pacjentów z COVID-19 do ograniczenia kontaktu ze zwierzętami, w tym zwierzętami domowymi. Jednocześnie Resort podkreśla, że obecnie nie ma dowodów na to, że jakiekolwiek zwierzęta, w tym zwierzęta domowe lub zwierzęta gospodarskie, mogą przenosić COVID-19 na ludzi. Ale na wszelki wypadek nie dotykaj przez jakiś czas swoich Kundli lub kotków.

Bądź bezpieczny, umyj ręce i wyrównaj tę krzywą!

 

Conceptual blog