Ukąszenia Pająków: Wszystko, Co Musisz Wiedzieć

Wiele osób boi się pająków, chociaż wiemy, że większość z nich jest całkowicie nieszkodliwa. Większość z nich nie może nawet ugryźć osoby, a jeśli tak, to w większości przypadków jest całkowicie nieszkodliwa. Jednak ci z nas, którzy się ich boją, po prostu nie mogą przestać się bać na widok pająka. I to ma sens. Wyglądają przerażająco. Te małe okrągłe ciała otoczone 8 długimi nogami nie są przyjemnym widokiem. Ale pierwszym krokiem do rozwiązania problemu jest przyznanie, że go masz. Więc jeśli boisz się pająków, po prostu przyznaj się do tego. Następnie wszystko, co możesz zrobić, to dowiedzieć się o nich więcej. Dzisiaj porozmawiamy o ukąszeniach pająków.

Jak Wyglądają Ukąszenia Pająków?

Większość ukąszeń pająków wygląda jak ukąszenia zwykłych owadów – to tylko mały czerwony guzek. W większości przypadków jest to najgorsza rzecz, jaka może się zdarzyć. Możesz odczuwać lekkie swędzenie i być może obrzęk. Chyba że ugryzł cię jakiś bardzo jadowity pająk w Australii.

Jak Leczyć Ukąszenia Pająków?

Większość ukąszeń pająków jest nieszkodliwa i nie wymaga żadnego leczenia. Nawet jeśli doświadczasz nudności i skurczów mięśni – w większości przypadków objawy te ustąpią same i nie będą wymagały żadnego leczenia poza dezynfekcją miejsca ukąszenia. Jeśli jednak zauważysz masywny obrzęk i powstawanie pęcherzy, powinieneś udać się do szpitala na leczenie.

Co Zrobić Z Ukąszeniami Pająków?

Ponieważ tak naprawdę nie potrzebujesz specjalnego leczenia ukąszeń pająków, możesz po prostu leczyć objawy. Możesz podnieść ugryzioną kończynę, aby zmniejszyć obrzęk. Nałożenie okładu z lodu na miejsce ukąszenia może pomóc zmniejszyć ból. Możesz również wziąć leki przeciwhistaminowe, aby złagodzić swędzenie.

Jak Długo Trwają Ukąszenia Pająków?

Reakcja na ugryzienie pająka, taka jak ból, swędzenie i obrzęk, zwykle trwa nie dłużej niż 2 dni. A samo ugryzienie zagoi się za tydzień. Chyba że zostaniesz ugryziony przez brązowego pustelnika, w takim przypadku skóra w środku ugryzienia może stać się niebieska i tworzyć się wrzód. Całkowite wyleczenie może potrwać miesiące.

Jak Pozbyć Się Ukąszeń Pająków?

W rzeczywistości nie można pozbyć się ugryzienia pająka. Jeśli ugryzł cię nieszkodliwy Pająk, na początek będzie ledwo zauważalny, a jeśli jest trujący, musisz tylko poczekać, aż objawy ustąpią i Rana się zagoi. Ale dobrą wiadomością jest to, że pająki naprawdę nie gryzą, a ogromna większość z nich dosłownie nie jest w stanie przebić Twojej skóry.

Ile Czasu Zajmuje Wyleczenie Ukąszeń Pająków?

Jak wspomnieliśmy powyżej, czas gojenia zależy od gatunku pająka. Większość z nich zagoi się w ciągu kilku dni lub maksymalnie tygodnia. Inne, bardziej trujące, mogą trwać od kilku tygodni do kilku miesięcy. Zależy to również od twojej reakcji. Jeśli jesteś uczulony, gojenie się rany może potrwać dłużej.

Co Zrobić Z Ukąszeniami Pająków?

Jeśli nie wygląda jak jadowity pająk, a ugryzienie nie powoduje żadnych problemów z oddychaniem – po prostu zostaw go w spokoju, sam się zagoi. Na wszelki wypadek możesz po prostu zastosować maść przeciwbakteryjną. Jeśli ugryzienie powoduje silną reakcję, taką jak skurcze mięśni, ból w klatce piersiowej i gorączka, najlepiej udać się do szpitala, aby można było zastosować niezbędne leczenie.

Conceptual blog