Wszystkie odcinki Friends Thanksgiving Day są uszeregowane

Tradycyjnie w Święto Dziękczynienia rodziny spotykają się i jedzą pieczonego indyka z sosem żurawinowym, ciasto z dyni i inne jesienne przysmaki. Ponieważ jest to bardzo bliskie święto, wiele seriali ma odcinki poświęcone jedzeniu indyka, ale to przyjaciele zamienili Święto Dziękczynienia w Meta-tradycję w serialu.

Oto wszystkie 10 odcinków Święta Dziękczynienia, uszeregowanych od najgorszych do najlepszych!

1. „Ten, który ma listę „(s02e08)

Po pocałunku z Rachel Święto Dziękczynienia jest ostatnią rzeczą, o której myśli Ross. Teraz musi podjąć najważniejszą decyzję w swoim życiu: Julia czy Rachel? W typowy sposób sitcomu z Lat 90. tworzy listę mocnych i słabych stron Julii i Rachel, aby wybrać, kto jest najlepszy, i oczywiście Rachel się o tym dowie. Osobiście nienawidzę tego odcinka, więc spadaj, diabeł!

2. „Ten z futbolem” (s03e09)

Przyjaciele wychodzą na zewnątrz, aby zagrać w dobrą starą piłkę nożną, podczas gdy indyk jest pieczony w piekarniku. Cały odcinek jest pełen Ducha toksycznej rywalizacji. Monica vs Ross, Phoebe vs Rachel, Joey vs Chandler. Każdy z nich próbuje wygrać, ale wszyscy przegrywamy w ich grze, ponieważ musimy patrzeć, jak walczą. Nie tak źle, jak w odcinku listy, ale wciąż jest to dno beczki.

3. „Ten, który ma wszystkie podziękowania „(s05e08)

Tym razem łapiemy naszych przyjaciół po świątecznej kolacji z pełnymi żołądkami pysznego indyka, pamiętając ich najgorsze Święta Dziękczynienia. To tutaj dowiadujemy się, dlaczego Chandler jest taki, jaki jest i że Phoebe była pielęgniarką w 1917 roku podczas I wojny światowej. Oczywiście w jej poprzednim życiu. Najciekawsza historia pochodzi jednak od Moniki o tym, jak odcięła Chandlerowi mały palec, próbując uwieść go marchewką. Odcinek kończy się kultową sceną, w której Monica próbuje pocieszyć Chandlera indykiem na głowie.

4. „Ten, w którym pokonany odchodzi „(s01e09)

Monica i Ross spędzają swoje pierwsze Święto Dziękczynienia z dala od domu i rodziny. Joey nieumyślnie stał się twarzą chorób przenoszonych drogą płciową. Rachel spóźnia się na wakacje, ponieważ drzwi do jej mieszkania zatrzaskują się. Gdy Monica przygotowuje „ulubione potrawy TG”, takie jak tłuczone ziemniaki z grudkami i paszteciki, wszystko się pali, gdy grupa utknie na zewnątrz. Solidny początek corocznej tradycji!

5. „Ten z Chandlerem w pudełku „(s04e08)

W Święto Dziękczynienia Monica znajduje się na przyjęciu z synem swojego byłego chłopaka i postanawia zaprosić go na uroczystość. To już dziwne, ale przygody miłosne Chandlera są jeszcze gorsze. Odważył się pocałować Katie, dziewczynę Joeya, co oznaczało, że zdradził zaufanie swojego najlepszego przyjaciela i musiał teraz siedzieć w wielkim pudełku przez cały wieczór. Zbawczą łaską tego odcinka jest związek między Chandlerem i Katie. I choć smutno jest patrzeć na tę absurdalną sytuację w pudełku, jest ona również niesamowicie zabawna i przez wielu uważana za klasykę przyjaciół.

6. „Ten, w którym Chandler nie lubi psów „(s07e08)

W tym odcinku osobisty asystent Rachel – Slash-boytoy Tag dołącza do grupy na świątecznej kolacji. Ross KPI ze wszystkich, ponieważ nie mogą wymienić wszystkich 50 stanów. Ostrzeżenie spoilera: on też nie może! A Chandler wariuje na punkcie swojej nowej współlokatorki-uroczego kundla. Okazuje się, że psy, zwłaszcza szczenięta, są w jego wyobrażeniu najstraszniejszymi potworami. Dlaczego? Nie wiemy, ale to bardzo zabawne.

7. „Ten, w którym Ross dostaje Buzz „(s06e09)

Rodzice Rossa i Moniki dołączają do grupy w Święto Dziękczynienia. Muszą jeszcze dowiedzieć się o Monie i Chandlerze i naprawdę go nie lubią. Dlaczego? Ponieważ kiedyś palił marihuanę, a przynajmniej tak Ross powiedział rodzicom, kiedy został złapany. Podczas gdy tak się dzieje, Joey chce po prostu wrócić do swojego domu, gdzie jego nowa sąsiadka Janine świętuje Święto Dziękczynienia ze swoimi seksownymi dziewczynami. A wisienką na torcie jest gotowanie Rachel. Jak możesz nie lubić powszechnej reakcji na jej tradycyjne angielskie danie z wołowiną, groszkiem, kremem i dżemem?

8. „Ten z inną siostrą Rachel „(s09e08)

W Święto Dziękczynienia jesteśmy pobłogosławieni obecnością siostry Rachel, Amy, granej przez Christinę Applegate. Wykonała niesamowitą robotę, przedstawiając lekką blondynkę. Przyjaciele spędzają wieczór kłócąc się o to, kto dostanie córkę Rossa i Rachel, Emmę, jeśli oboje umrą. Z jakiegoś powodu każdy chce zostać opiekunem dziewczynki i, jak wiesz, nie możesz zadowolić wszystkich. Szczerze mówiąc, Applegate zamienia ten dość nudny odcinek w zabawną zabawę!

9. „Ten, który ma plotki „(s08e09)

Szkolny przyjaciel Rossa, will, odwiedza Święto Dziękczynienia i okazuje się, że kiedyś był zastraszany przez królową Rachel. Kiedyś był pulchnym kujonem, ale z biegiem lat przekształcił się w Brada Pitta, który był wówczas mężem Anistona. W ramach odwetu za zastraszanie Will I Ross założyli klub i hate Rachel i rozpowszechnili pogłoski, że była hermafrodytą. A wszystko to w czasie, gdy Joey ustanawia swój osobisty rekord-jedząc cały indyk sam.

10. „Ten, który ma późne Święto Dziękczynienia „(s10e08)

Ostatnie Święto Dziękczynienia jest zawsze najsmutniejsze. Bingowie gotują elegancką kolację, chociaż nie byli w nastroju na imprezę. Ale wszyscy się spóźniają, co doprowadza Monikę do szaleństwa, ponieważ gotowała cały dzień. Ross i Joey są na meczu hokejowym, a Phoebe i Rachel wykorzystali małą Emmę do wygrania konkursu piękności. Kiedy wszyscy w końcu przychodzą na obiad, Monica i Chandler odmawiają wpuszczenia ich, dopóki Joey nie utknie w drzwiach. Zaczyna się Chaos, Monica wariuje, ale potem telefon z agencji adopcyjnej przynosi dobre wieści i wszyscy płaczą. Nawet widzowie.

Conceptual blog